alt pro, 13 2023

Proč je důležité udržovat bílý odstín zubů?

Možná se ptáte: Eliška, proč bych měla být znepokojená, když mou šálku kafe zdobí zářivý úsměv s lehce zažloutlými zuby? No, pokud jste na tom stejně jako já, věřím, že jste často na veřejnosti, na sociálních sítích nebo se jen snažíte zůstat na vrcholu své hry. Zažloutlé zuby mohou být naším nepřítelem. Nejen, že mohou ovlivnit názor ostatních na nás, ale také mohou naznačovat potíže s naším zdravím.

Osobně jsem se octla na recepci, kde jsem se snažila zaujmout ostatní svými nápady a inovacemi, ale moje sebevědomí bylo podkopáno kvůli mému zubnímu odstínu! A dovolte mi Vám říct, že to není něco, co bych přála svému nejhoršímu nepříteli!

Co způsobuje zažloutnutí zubů?

Není to jen o pití kávy nebo čaje. Zažloutnutí zubů může být způsobeno řadou věcí, od určitých jídel, cigaret až po některé léky. A ani nemluvím o genetice! Je to trochu jako hledání jehly v kupce sena.

Můj manžel Jindřich je dokonalým příkladem toho, jak může zažloutnutí zubů ovlivnit každý aspekt našeho života. Jindřich je velký milovník červeného vína a čokolády. Takže si dokážete představit, jaké to bylo, když zjistil, že tyto dvě věci jsou jedny z hlavních přispěvatelů k zažloutnutí zubů!

A jde to vůbec opravit?

Ano, ale vyžaduje to trpělivost a pevnou vůli. Důležité je také vědět, jaký druh zažloutnutí zubů máte. V praxi to znamená navštívit zubního lékaře a obvykle proběhnout několik testů, abyste zjistili příčinu zažloutnutí. Jakmile to uděláte, můžete začít s léčbou.

Jsem si vědoma, že to může být trochu děsivé. Ale nezoufejte! S několika tipy a triky, které jsem pro vás připravila, budou vaše zuby zářit bělostí dříve, než si uvědomíte.

Způsoby, jak se zbavit zažloutlých zubů

Podívejme se na některé způsoby, jak můžeme začít s naším úsilím o bělejší zuby. Ale nejprve, pochopme, že ne všechny metody jsou vhodné pro všechny. Je důležité, abychom našli to, co je nejlepší pro nás. Takže bez dalšího otálení, zde je několik věcí, které můžete zkusit.

  • Profesionální bielení zubů u zubního lékaře
  • Domácí bělicí sady
  • Změna stravovacích návyků
  • Využívání přírodních metod jako je olejový pulling nebo používání aktivního uhlí
  • Pravidelné čištění zubů a dentální hygiena

Podrobně o bielení zubů

Profesionální bielení zubů u zubního lékaře je jednou z nejúčinnějších metod, jak se zbavit zažloutlých zubů. Ale zase na druhé straně, je to také jedna z nejdražších opcí.

Nyní, pokud jde o domácí bělicí sady, je to dobrá volba pro ty z nás, kteří hledají cenově dostupnější možnost nebo pro ty, kteří nemají čas chodit pravidelně k lékaři. Ale pozor, nesprávné použití může vést k podráždění nebo dokonce poškození zubní skloviny! Proto vždy doporučuji postupovat dle návodu a opatrně.

Strava a dentální hygiena

Změna stravovacích návyků a pravidelná dentální hygiena jsou nejbezpečnějšími a nejjednoduššími metodami k dosažení bělejších zubů. Je to sice pomalejší proces, ale na druhou stranu je to také metoda, která má nejmenší pravděpodobnost vedoucí k nějakým vedlejším efektům.

Pamatujte, že tak jako všechno ostatní v životě, i bělení zubů vyžaduje čas a trpělivost. Není to sprint, ale maraton. Buďte trpěliví a vytrvalí a nakonec se dočkáte výsledků.

Přírodní metody a závěrečné myšlenky

Přírodní metody jako olejový pulling nebo použití aktivního uhlí jsou další dobrou alternativou. Ale opět platí, že jsou to metody, které vyžadují trpělivost a čas. Takže připravte svou trpělivost a věřte v proces.

Ale nezapomínejme, že bez ohledu na to, jakou metodu si zvolíte, je důležité se neztrácet v procesu. Vždyť i když to může být sisyfovský úkol, máte toho hodně na dosah ruky. Jen si vzpomeňte na staré klišé: zdraví ještě nikdy nebylo tak sexy! A bílé zuby jsou toho součástí.