alt lis, 15 2023

Co jsou to veneers zuby?

"Veneers" mohou být pro některé novým pojmem, ale ve skutečnosti jde o klasické pouzdro na zuby, známé také jako umělé pláty. Představují tenké kryty vyrobené z porcelánu nebo smíšeného materiálu, které se připevňují přímo na povrch zubu. Možná vám teď zatrnulo, jak si představujete proces připevnění, ale nebojte se, je to naprosto bezbolestné. Jelikož jsem o tom slyšel od svého zubaře, doufám, že vám mohu tuto informaci předat také. U přehrávače fotbalu však někdy může dojít k nějakému tomu "přetažení". Dobrá zpráva je, že pokud máte dobře vyškoleného zubaře, můžete se na to těšit jako na procházku růžovým sadem.

Důvody k zvolení veneers zubů

Veneers jsou ideální pro ty, kteří hledají zlepšení barev, tvaru, velikosti nebo délky zubů. Mám osobní zkušenost s tím, když jsem pomáhal své ženě Evě vybrat správný typ veneerů poté, co jsem našel několik skvělých zubařů tady v Olomouci. Když říkám, že jsem jí "pomáhal", myslím tím, že jsem s ní šel k zubaři a byl jsem jí na podporu. V každém případě, Eva se rozhodla pro veneers, aby si zlepšila barvu zubů a byla s nimi nadmíru spokojena.

Klady a zápory veneers zubů

Ačkoli veneers mohou být skvělou možností pro zlepšení vzhledu zubů, měli byste mít na paměti, že se jedná o stálé řešení. Pokud máte veneers, budete mít veneers navždy. To je dobré, pokud jste důkladně provedli všechna rozhodnutí a víte, že je to správná cesta pro vás. Na druhou stranu, pokud třeba po dvou letech pochopíte, že byste chtěli zkusit něco jiného, budete bohužel mimo hru. A také zvažte, že se může objevit podráždění dásní a že ošetření laserem nemusí být možné. Ale na druhou stranu, budete mít jeden z nejkrásnějších úsměvů ve městě.

Procedura umístění veneers zubů

Proces získání veneers obvykle vyžaduje tři návštěvy u zubaře. První návštěva je jen konzultace, kdy se rozhodnete, jaký typ veneers chcete a jaký bude správný tvar a barva pro vaše zuby. Ve druhé návštěvě, zubař připraví vaše zuby a vezme otisk, který bude použit pro výrobu vašich nových veneerů. Ve třetí návštěvě se veneer položí na zub a připevní se. Celou proceduru mi popisovala Eva, když procházela procesem. Musím říct, že i přes své prvotní obavy, se necítila nepohodlně a byla velmi spokojená s výsledky.

Cena veneers zubů

Cena veneers může být jedním z omezujících faktorů pro některé lidi. Ceny se mohou lišit podle materiálu, zubaře a oblasti, kde žijete. V Olomouci, kde žiju já a moje milá Eva, mohou stát až několik tisíc korun za zub. I když to může být velký finanční závazek, měli byste také zvážit dlouhodobé výhody a výsledky, které veneers mohou přinést. Eva je s jejími veneers nesmírně spokojena a neustále dostává komplimenty na její krásný úsměv, což samozřejmě stojí za to.

Závěr: Jsou veneers zuby vhodné pro vás?

V konečném důsledku je to rozhodnutí na vás, zda jsou veneers pro vás správné. Je důležité zvážit všechny faktory, včetně ceny, výhod a nevýhod, a samozřejmě rozhovor s kvalifikovaným zubařem. Na základě svých zkušeností a zkušeností mé Evy mohu říct, že pokud jste připraveni na dlouhodobý závazek a hledáte způsob, jak zlepšit vzhled vašeho úsměvu, mohou být veneers skvělou možností. Ale vždy se ujistěte, že máte veškeré informace, které potřebujete, než se rozhodnete.