alt říj, 19 2023

Rozlišení mezi materiály pro zubní fazety

Než se pustíme do konkrétních materiálů, je důležité si povědět, co jsou to vlastně zubní fazety. Zubní fazety jsou tenké klapky, které se lepí na přední stranu zubu, a výrazně tak mění jeho vzhled. Jako kdyby zub dostal nový kabát, který ho chrání a zároveň krásně vypadá. Ale jaký kabát si vybrat? To už není tak jednoduché. Moje rodina ví, že jsem prvním povolání šťoural a strašně mě baví zkoumat, proč jsou věci tak, jak jsou. A tak jsem se rozhodla to pro vás vyzkoumat. Protože, přiznejme si to, kdo by nechtěl mít krásný úsměv?

Vyberete si porcelánové fazety, které jsou věrným odrazem skutečnosti, nebo se spokojíte s kompozitními, které jsou ekonomičtější variantou? To je otázka, kterou si položí každý, kdo přemýšlí o fazetové terapii.

Porcelánové fazety: Perfektní výsledky za vyšší cenu

Porcelánové fazety jsou dokonalé. Nabízí neuvěřitelně přirozený vzhled - průsvitný, jako skutečné zubní sklovinu. Proto se mohou stát vaší první volbou, pokud chcete dosáhnout maximálního estetického efektu. Našeho psa Bruna už ani nepozná. Ale na druhé straně, tato krása má i svou cenu. Porcelánové fazety se počítají mezi nejdražší varianty na trhu.

Nabízí také dlouhou životnost, asi 15 až 20 let, což je přínosem, který je potřeba zvážit. Já osobně jsem tento typ zvolila a je to nejlepší volba, kterou jsem mohla učinit. Konečně už nemusím utíkat před fotoaparátem, když se Jindřich chystá zachytit rodinný moment s Anetou a Kryštofem!

Kompozitní fazety: Nízká cena za rychlé řešení

Na druhou stranu, kompozitní fazety jsou levnější volbou. Ty se vyrábějí přímo v ústech pacienta, takže výsledky jsou okamžité a takový pěkný úsměv vám přinese i rychlou radost. Proto jsou velmi vhodné pro lidi, kteří chtějí rychle dosáhnout estetických výsledků.

Kompozity jsou také odolnější vůči nárazu než porcelán, což může být užitečné, pokud jste sportovci nebo pokud máte doma hyperaktivního psa jako Bruno. Ale jejich hlavní nevýhodou je, že se s časem mohou barvit a ztrácejí svůj lesk mnohem rychleji než porcelánové fazety.

Porovnání: Klady a zápory obou typů

Při výběru mezi porcelánem a kompozitními fazetami je potřeba pečlivě zvážit všechny pro a proti. Při porcelánových fazetách hraje hlavní roli jejich estetický výsledek, který je jen těžko srovnatelný s jinými materiály. Mají mimořádně přirozený vzhled a jsou velmi odolné. Kromě toho, jejich použití není omezeno jen na jednotlivé zuby, jako je tomu u kompozitních fazet.

Kompozitní fazety jsou na druhou stranu levnější, snadněji opravitelné a také odolnější vůči nárazu. Na někoho ale může působit méně přirozeně a mají kratší životnost.

Co očekávat při návštěvě zubaře

Věděli jste, že proces získání zubních fazet je celkem snadný a bezbolestný? Ano, to je pravda, a já to vím z první ruky! Když jste u stomatologa, můžete očekávat, že mnoho kroků zahrnuje odlévání vašich zubů, abyste dostali individuální plán léčby a aby bylo možné vytvořit fazetu, která bude přesně sedět na vašem zubu.

V průběhu několika návštěv se váš stomatolog postará o to, abyste měli nejlepší zubní fazetu, která vám bude ideálně vyhovovat a vypadat velmi přirozeně.

Několik tipů, jak se o fazetové zuby starat

Jak už to tak bývá, všechno, co je krásné, potřebuje péči. Takže pokud máte zubní fazetu, je důležité si vzít na srdce následující rady. V první řadě je to pravidelné čištění zubů a mezizubních prostor, aby se zubní fazeta nemusela potýkat s nánosy plaku nebo zubního kamene. Orální hygienik mi při poslední návštěvě sdělil, že perfektní je používání mezizubního kartáčku.

Dále pak jde o nápoje a jídla, které mohou zabarvit naše zuby. Kafe, červené víno, některé druhy ovoce... Já vím, tohle je trochu kamenem úrazu. Kdo by si nedal ráno kávu a večer sklenku vínka? Ale i zde platí, že mírou všech věcí je střídmost.

Jaký materiál zubních fazet si vyberete vy?

Tak a je to tady. Dočetli jsme se až na konec tohoto podrobného návodu o výběru materiálu pro zubní fazety. Doufám, že jsem vás inspirovala a vy si teď snadněji vyberete, co je pro vás nejlepší. Ať už zvolíte porcelánové nebo kompozitní fazety, vím, že budete s výsledky naprosto spokojeni. Zapomeňte na všechny starosti o váš úsměv a těšte se na novou sebedůvěru, kterou vám zubní fazety přinesou.

Konečně sama sebe uvidíte tak, jak vás vnímají ostatní - krásnou a sebevědomou ženou. A já se těším na vaše úspěchy. Pokud máte nějaké dotazy nebo byste chtěli sdílet své zkušenosti, těším se na vaše komentáře.